לקצץ את תקציב הסלולר של הח"כים?

ח"כ אורן חזן קורא להפחית את תקציב שיחות הסלולר של חברי הכנסת.NRG מדווח כי מבדיקה שערך חזן עולה -
"כי התקציב השנתי שהוקצה לחברי הכנסת עבור הוצאות הסלולר עומד על 23,637 שקל. בחישוב חודשי מדובר בכ-2,000 שקל לחודש לח"כ.... 'לאחר שנועצתי עם נציגי חברת פלאפון המספקת שירותים לכנסת, התברר לי, כי גם אם ננצל את מכלול השרותים שמציעה החברה, ובהם שיחות חופשיות, הודעות כתובות, אינטרנט וכן שרות שיחות לחו"ל, לא נעבור את רף ה-300 שקל לחודש לח"כ', כותב חזן לוועדה הציבורית הקובעת את תנאי חברי הכנסת." 
המהלך התקשורתי המעניין הזה, גרם לי להרהר. התקציב של 2000 ש"ח מאפשר לח"כ להחזיק פלאפונים ברמה מיטבית לעצמו ולשניים-שלושה עוזרים. הוא גם מאפשר כיסוי הולם של תקופות בהן הח"כ בחו"ל.

אם נחשב את הח"כ יחד עם שני עוזריו, כבר נגיע ל-900 ש"ח בתחשיב שהציע הח"כ. אם נלך על דיל קצת יקר יותר, שכולל גם ביטוח של המכשיר, יכול להיות שנגיע לסכומים קצת גבוהים יותר. כלומר - גם אם יש כאן אפשרות, היא כנראה איננה גדולה כפי שהוצג.

לפני שאנחנו רצים לחסוך, בואו נזכור שבימים שני-שלישי-רביעי האנשים האלה מהבוקר עד הלילה בכנסת. בשאר השבוע הם אמורים להיות בדרכים בקשר עם הבוחרים.
מבחינתם הפלאפון זה אמצעי קריטי.
לא משהו שיכול להיות לא זמין.
כך שאי אפשר ללכת על כל דיל ועל כל מפעיל, אלא רק על מפעיל אמין עם עסקה שמאפשרת תמיכה רצינית לתיקונים, אמינות ושירות ברמה הכי גבוהה האפשרית.

כי אחרי הכל, ח"כ חזן אומנם מנסה לצאת טוב ויודע שכל הצעה לחסכון מתקבלת באהדה בציבור, אבל הוא הולך בכיוון הלא נכון - כי לא שם מסתתר הכסף הגדול שהמערכת הציבורית מבזבזת.

תמיד כשמציעים לכם משהו תשאלו את עצמכם שאלה פשוטה: האם זה משהו שבעקבותיו הח"כ יהיה עם יכולת עבודה גבוהה יותר או פחות?

כאן התשובה פשוטה.

קצצו להם בהחזקת הסלולרי - ויהיה לכם עוד יותר קשה להשיג אותם.


תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

מה הופך צוותים לטובים?

כשקוראים למשהו גידור לפעמים הוא מתברר כספקולציה